Sardiinia

anu_arvo

 

Sardiinias praktikal on Arvo Tarja ja Anu Udula LT 13 täiskasvanute õppegrupist.

Otseühendus Sardiinia blogiga vaid ühe kliki kaugusel – Kuidas elad Sardiinia

 

DSC_0193ARVO TARJA LT-13 – Umbes 3 tuhande kilomeetri kaugusel Eestist asub Tortoli linnake. See linn on ehitatud Ogliastra nimelisse provintsi, päikeselisele Sardiinia saarele, mis Itaalia külje all ja tema omanduses ka. No vot, sealt Tortoli linnast veel mõned kilomeetrid eemal, mägede vahel, maalilise Santa Lucia järve ääres, asub agroturismiga tegelev „Nuraghe Mutarba“ talu.
Selles talus ma praktiseerisingi maaturismi. Tundub hea koht olema, et seda teha? … EI!!!
Eesti inimene ju ei jõua kannatada pidevat päikest, imeilusaid vaateid igal sammul, ohtralt veini ja maitsvaid kohalikke roogasid, mõnusat pererahvast, jne, jne, millega tuli leppida.
Mis seal veedetud päevad päästis, oli töö. Mis saab olla mõnusam, kui jällegi avastada end hommikuvalguses sibulapeenraid rohimas või lükkamas enese ees jänesesõnnikust tulvil käru või tõstmas järjekordset musti nõusid täis pesuresti nõudepesumasinasse… mmm!
Seda kõike ma Sardiinia saarel olles kogesin, nägin, tegin ja sain osa. Muidugi oli eelmainitu ainult väike osake minu igapäevasest elust seal.
Ei, see ei olnud hea koht, kus oma praktikat teha, see oli väga hea, võiks isegi öelda, et ma sinna sattusin, võrdus väikese lotovõiduga. Jaa, minu tegemistesse mahtus agroturismist palju seda agro poolt ja vähem turismi, aga rohked ringsõidud ja pidev asja uurimine ning küsimine tõid üpriski terava pildi sealse turismi olukorrast (eriti agroturismi omast) silme ette.
Ja mitte ainult erialaselt ei olnud minu praktikareis huvitav. See, et ma sain lähemalt tundma õppida sardi rahvast, kultuuri ja tõekspidamisi, et ma sain seal mitmeid uusi kogemusi ja ka häid tuttavaid, oli mind vägagi puudutav, liigutav ja meeldiv.

anuANU UDULA LT13 – Tekkis harukordne võimalus minna Sardiinia saarele praktiseerima aastaga õpitud teadmisi, agroturismi tallu „Nuraghe Murtarba“, mis asub Ogliastra provintsis, Tortoli lähistel. Olles kuu aega ehtsas Sardiinia talus, siis sa muudki ei tee, kui vaid õpid, sest iga minut said teada midagi uut nende looduse, turismi kohta või kuidas kohalikku toitu teha nende endi nippidega, kuigi vahepeal ajas hulluks nende detailsus erinevates tegevustes
Tihtipeale algasid tegemised talus aiamaal, põhiliselt said tomatid tähelepanu. Kui kell tiksus 12 kanti, siis muutus õues liiga palavaks, ning sai kööki mindud. Peres pööratakse palju tähelepanu toidule, ning sain proovida teha erinevaid kohalikke toite…ühe tegemine hullem kui teine.. kuid heas mõttes. Paljud koostisosad toitudes tulevad neilt endilt.
Loodust tutvustati mulle kohe alguses, tehti maavalduses ringkäik, tutvustati nii mürgiseid ja toiduks kasutatavaid taimi.. kuigi nimed meelde ei jäänud. Ning perekond tutvustas ümber ringi olevaid vaatamisväärsusi.
Kokkuvõtteks võib öelda, et praktika möödus põnevalt, igapäev midagi uut õppides. Perekond oli väga meeldiv ning sõbralik, loodetavasti jään nendega edaspidigi suhtlema

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s