Hyvölän talo Ähtäris

kätlin_nõmmKätlin Nõmm MTE13 – Mina käisin praktikal Soomes Ähtäris Hyvölän Talos. Viibisime seal koos kursusekaaslase Jannoga 3 nädalat.
Meie päevad möödusid suhteliselt töiselt ning algasid hommikul tavaliselt kell 7.30. Alustasime hommikusöögi ettevalmistustega ning seejärel nõude pesemine ning jätkasime tubade koristusega. Kuna palju oli selliseid kliente, kes olid üheöö kliendid, siis tabasime ennast tihti hommikul mõttelt, et on vaja koristada jälle terve maja pluss õues asuvad väiksed puhkemajad ning samuti üldkasutatavad ruumid. Sai tehtud ka teisi töid nagu näiteks suure peoruumi koristamine ja peoks ettevalmistamine ning haljastustööd sauna juures.
Samuti jätkus aega ka vaba aja veetmiseks. Käisime ratastega sõitmas, külastasime erinevaid turismiettevõtteid , käisime paadiga sõitmas ning saunas ja ujumas. Külastasime ka Ähtäri loomaaeda ning lähedalasuvat suuremat kaubanduskeskust.
Võin julgelt öelda, et jäin seal oldud ajaga rahule ja oli huvitav praktika. Nagu pererahvasgi ütles, siis järgmine kord kohtume juba siis, kui lähen sinna kliendina tagasi. 🙂
Meie tegemistest loe : http://www.ahtari2014.blogspot.com/

IMG_5593Janno Rein MTE13 – Minu praktikaettevõte oli Hyvölän talo Soomes Ähtäri linna lähistel kauni järve kaldal. Viibisin seal koos oma kursusekaaslasega kokku kolm nädalat 2014. aasta suvel vahemikus 25.06-15.07.

Tegemist on pereettevõttega, kus pakutakse aastaringset majutust ja toitlustust peamajas ning suvisel ajal on kasutuses ka kõrvalhooned. Lisaks saavad külastajad nautida kolme järve ääres asuva sauna mõnusid. Ettevõttele kuuluvad veel kaks aastaringseks kasutamiseks mõeldud puhkemaja, mis asuvad teisel pool järvekallast.

Igapäevane tegevus algas hommikusöögi ettevalmistusega, millele järgnes laudade koristamine ning nõude pesemine. Pärast külastajate lahkumist tuli toad korrastada ning uutele saabujatele voodid valmis teha. Lisaks veel üldruumide, wc-de ning pesuruumide koristamine. Nendele töödele lisandusid erinevad jooksvad ülesanded sõltuvalt päevast ja vajadusest. Näiteks kahe puhkemaja koristamine üks kord nädalas, haljastustööd uue sauna juures, peoruumi ettevalmistus jne. Tegevust jagus küllaga, aga ei puudunud ka aeg enda jaoks.

Vabal ajal käisin jalgrattaga sõitmas (ja kohaliku ümbrusega tutvumas), jooksmas, ujumas ning saunas. Lisaks külastasin Ähtari loomaaeda ning teisi piirkonna vaatamisväärsusi. Samuti tegi pererahvas ülevaate mitmetest lähiümbruse majutusasutustest.

Kolme nädala jooksul sai kogetud palju erinevaid emotsioone – lõputu tolmuimemine, vanade ülipikkade kaltsuvaipade kloppimine, liiga üksluine toit, esmatutvust põhjapõdraga, suitsusaun koos suplusega järves, jalgpalli MM-i põnevad mängud teleri ees jne.

Kokkuvõttes oli see kõik seda väärt ja mina jäin oma praktikaga Soomes väga rahule. Pikemalt kõigest saate lugeda meie blogist:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s